Uniwersytet zagrał w orkiestrze Owsiaka

24-04-2014

Tradycyjnie już pracownicy i studenci Uniwersytetu Łódzkiego 12 stycznia wzięli udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach minionych, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Inwestor UŁ, zaprosili uczestników kwesty do budowania serca z monet.

Budowanie serca z monet na Rynku Manufaktury

Fot. Sebastian Buzar

Podczas wielogodzinnej zbiórki, dzięki hojności łodzian, serce takie zostało ułożone na Rynku Manufaktury. Uzyskane w ten sposób środki, zgodnie z tegorocznym przesłaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostały przekazane na jej konto z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Pokazy i eksperymenty członków Koła Naukowego Chemików UŁ wzbudzały zainteresowanie zebranych na Rynku Manufaktury łodzian

Fot. Sebastian Buzar

Ponadto w namiocie uniwersyteckim ustawionym na Rynku Manufaktury, gdzie kwestowali słuchacze UŁ, za przysłowiowy grosik dla orkiestry Owsiaka, można było zdobyć różnego rodzaju uczelniane gadżety, nabyć książki Wydawnictwa UŁ, obejrzeć ciekawe pokazy i eksperymenty Studenckiego Koła Naukowego Chemików lub spożyć prawdziwą wojskową grochówkę.

W kolejce po miskę wojskowej grochówki

Fot. Sebastian Buzar

W kweście pracownikom i słuchaczom uniwersytetu towarzyszył prof. Jarosław Płuciennik, prorektor UŁ ds. programów i jakości kształcenia.