Birety w górę na filologii

05-01-2017

Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy w jego dziejach odbyła się Gala Absolwentów. Pojawiło się na niej 10 grudnia blisko siedemdziesięciu absolwentów, w tym kilkunaścioro wyróżnionych Medalem za Chlubne Studia.

Odbieranie dyplomów ukończenia studiów podczas pierwszej Gali Absolwenta na Wydziale Filologicznym

Fot. CP UŁ

Najbardziej oczekiwany i zarazem radosny moment uroczystości stanowiło wręczanie absolwentom dyplomów, które odbierali z poczuciem satysfakcji z ukończenia uniwersyteckich studiów. Ukoronowaniem spotkania było zbiorowe podrzucenie biretów, które poszybowały w górę. Miał to być dobry prognostyk dla wszystkich absolwentów i ich dalszej kariery zawodowej, oby była równie wysokich lotów!

Uroczystość prowadziła prof. Joanna Jabłkowska, dziekan Wydziału Filologicznego. Uczestniczył w niej prof. Tomasz Cieślak, prorektor UŁ ds. studenckich .