Pracodawcy bliżej studentów i absolwentów

27-11-2018

Tegoroczne Uniwersyteckie Targi Pracy odbyły się 8 listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Udział w nich wzięli przedstawiciele ponad czterdziestu firm, przedsiębiorstw i instytucji reprezentujących głównie branże: finansowo-bankową, informatyczną, administrację publiczną, sektor usług oraz przedsiębiorstwa produkcyjne. To już czternasta ich edycja.

Uniwersyteckie Targi Pracy (zdjęcie archiwalne 2017)

Fot. Maciej Andrzejewski

Targi umożliwiły bezpośrednie kontakty pracodawców ze studentami i absolwentami zainteresowanymi oferowanymi praktykami, stażami oraz poszukującymi stałego zatrudnienia. Konsultacji i porad ułatwiających rozmowy, udzielali doradcy zawodowi.

Jak wykazują badania, najwięcej absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego pracuje w branży finansowej, podatkowej i księgowości (ponad 34 proc.). Liczna jest również grupa zatrudniona w administracji i sprzedaży (25 proc.). Kolejne miejsca zajmują marketing/reklama/zarządzanie (blisko 11 proc.), logistyka/spedycja/dystrybucja (9,4 proc.), a także zawody związane z wykształceniem informatycznym (9,1 proc.).

– Uniwersyteckie Targi Pracy, których organizację Urząd Miasta Łodzi wspiera od lat, dają zarówno firmom jak i studentom szansę wzajemnego poznania swoich oczekiwań i potrzeb. Biorąc po raz kolejny udział w Uniwersyteckich Targach Pracy, poprzez program Młodzi w Łodzi, staramy się sprawić by komunikacja między potencjalnymi pracownikami i pracodawcami przebiegała jeszcze sprawniej prowadząc do obopólnego zadowolenia – wypowiada się na stronie UŁ Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi.

Targi odwiedziło blisko sześć tysięcy studentów i absolwentów łódzkich szkól wyższych. Jest to największe przedsięwzięcie tego typu adresowane do słuchaczy uniwersytetu. Ich organizatorem jest Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego.