Niewiele zabrakowało do miejsca na podium

28-09-2018

Anna Jagiełło i Leszek Piąstka, reprezentanci Uniwersytetu Łódzkiego startujący w Kodokan Goshin Jutsu, zajęli czwarte miejsce w zawodach Pucharu Europy w Judo Kata, które odbyły się 28-29 kwietnia w Tours. Były one równocześnie jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Judo Kata w Słowenii.

Po eliminacjach zawodnicy z Łodzi zajmowali trzecie miejsce wyprzedzając czwartą w kolejności parę o czterdzieści punktów. O trzecim miejscu, które zdobyła drużyna francuska uzyskując tyle samo punktów, ile para z Polski, zdecydowały minimalne różnice w ocenie sędziów.

Druga polska para, Wojciech Niedomagała i Marcin Nowakowski, zajęła dziewiąte miejsce w Katame no Kata.

Kodokan Goshin Jutsu, które powstało w roku 1956. Czerpie z technik kilku różnych sztuk walki i umożliwia walkę wręcz z uzbrojonym lub nieuzbrojonym przeciwnikiem.