Uniwersyteckie liceum – szkoła najchętniej wybierana

28-09-2018

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zajęło pierwsze miejsce w rankingu najczęściej wybieranych szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi.

Na drugiej pozycji uplasowało się XXVI Liceum Ogólnokształcące, na trzeciej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.

Gmach Publicznego Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej

Fot. PLO UŁ

W rankingu analizowano zgłoszenia pierwszego wyboru, a w samym zestawieniu uwzględniono piętnaście szkół, w których ogólna liczba kandydatów wyniosła powyżej 110.

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za edukację 8 czerwca poinformował, że w systemie internetowym, który obsługuje rekrutację, zarejestrowało się 3336 trzecioklasistów z gimnazjów – ze spodziewanych ponad pięciu tysięcy. Licea ogólnokształcące wybrało ponad 57 proc. zarejestrowanych, 39 proc. technika, a jedynie cztery procenty szkoły branżowe.

Ranking został stworzony przez Dziennik Łódzki, a zaprezentowane w nim dane pochodzą z elektronicznego systemu naboru prowadzonego przez lokalny samorząd.

(cp)