Enactus Poland Cup - wicemistrzowie z Łodzi

22-09-2014

W Teatrze Kamienica w Warszawie 2 czerwca odbył się konkurs Enactus Poland o statusie krajowym. Do stolicy przybyły drużyny z najważniejszych ośrodków akademickich rywalizujących o reprezentowanie Polski podczas Enactus World Cup 2014, który w tym roku odbędzie się w Chinach.

Srebrna drużyna Enactus Uniwersytetu Łódzkiego

Fot.: ENACTUS

Najważniejszym elementem konkursowych zmagań była prezentacja dokonań każdej drużyny w tym roku akademickim. Zespół Enactus Uniwersytetu Łódzkiego przedstawił wyniki trzech zrealizowanych projektów. Mają one na celu propagowanie szeroko rozumianej przedsiębiorczości w regionie łódzkim oraz podnoszenie kwalifikacji różnych grup społecznych, tak aby mogły poradzić sobie w świecie rządzonym przez prawa rynku.

W tym roku drużyna UŁ potwierdziła oraz umocniła swą silną pozycję zdobywając drugie miejsce w konkursie Enactus Poland Cup 2014 i stając ponownie na podium. Tym samym otrzymała również ogromną dawkę wsparcia i motywacji do zaangażowania się w dalszą pracę i doskonalenia projektów w przyszłym roku akademickim.

Wszystkie prezentacje zostały ocenione przez jury składające się z dyrektorów zarządzających i prezesów największych światowych firm.

Enactus, międzynarodowa organizacja non-profit, powstała w roku 1975 w Stanach Zjednoczonych pod nazwą SIFE. Wspiera ona studentów ponad 1,6 tys. uczelni wyższych w 39 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu. Główną jednostkę SIFE stanowi SIFE World Headquarters w Springfield w stanie Missouri, którego częścią jest departament zagraniczny – SIFE International. W poszczególnych państwach działają organizacje koordynujące krajowe edycje programu Enactus.