Złoto i srebro dla uniwersytetu

02-10-2015

W rozgrywanych w cypryjskiej Larnace Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego wywalczyła złote i srebrne medale.

Zwycięzcami turnieju okazali się Bartłomiej KiernozKonrad Felisiak, którzy zdobyli złote medale. Medalami srebrnymi musieli zadowolić się ich przeciwnicy Bartłomiej KujawiakAdam Manios pokonani w finale mistrzostw.

Akademickie Mistrzostwa Europy stanowią cykl imprez sportowych przewidzianych dla drużyn akademickich z całej Europy. Organizowane są co roku przez narodowe federacje sportu studenckiego lub uczelnie na zlecenie Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego.

Pierwsza edycja tych zawodów odbyła się w roku 2001 w koszykówce i siatkówce. W kolejnych latach wprowadzono następne dyscypliny, których obecnie jest kilkanaście.