Wielka Nagroda Siódemek

02-10-2015

Wielką Nagrodę Stowarzyszenia Tradycji Akademickich Siódemki w tym roku otrzymał Andrzej Mikołajczyk, prezes tego stowarzyszenia. Uroczyste jej wręczenie odbyło się 21 kwietnia w klubie 77 podczas walnego zgromadzenia członków STA Siódemki.

Andrzej Mikołajczyk odbiera Wielką Nagrodę STA Siódemki z rąk Zbigniewa Kubińskiego, wiceprezesa stowarzyszenia

Fot.: STA Siódemki

Przy tej okazji przypomniano okres studenckiej aktywności laureata, jego społecznikowskiej  pasji tworzenia dla innych w okresie kierowania przez niego Radą Okręgową Zrzeszenia Studentów Polskich w Łodzi. Podkreślano, że jest on twórcą apolitycznego stowarzyszenia, które łączy a nie dzieli pokolenia absolwentów, w tym wielu profesorów wszystkich uczelni łódzkich, ale również obecnych studentów. To właśnie Andrzej Mikołajczyk doprowadził w roku 2012 do zawarcia porozumienia samorządów studenckich wyższych szkół Łodzi z Zarządem STA Siódemki. Propagował też zawsze ideę łączącą pokolenia – przyzwoitość w bezinteresownej aktywności.

Walne zgromadzenie członków STA Siódemki poświęcono też wydarzeniom minionego roku, a wśród nich Ogólnopolskiemu Studenckiemu Przeglądowi Piosenki Turystycznej Yapa, w czterdziestolecie tej imprezy, wrosłej mocno nie tylko w Łódź akademicką ale i cały region. Wspartą przez pokolenia twórców Yapy. Wskazano również na wielką aktywność członków STA Siódemki przy powstawaniu książki o łódzkim strajku studenckim 1981 pod red. prof. Krzysztofa Lesiakowskiego. Podjęło uchwałę w sprawie obchodów dziesięciolecia STA Siódemki przypadającego w przyszłym roku. Jubileusz ten uświetni uroczysta konferencja. Przewiduje się też wybicie medalu pamiątkowego.

Ryszard Podladowski