Laptopy dla matematyków i informatyków

21-04-2015

Firma ABB IT przekazała 18 lutego nieodpłatnie dla Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ jedenaście laptopów, które będą wykorzystywane na tym wydziale do celów dydaktycznych.

Od wielu lat współpracuje ona z Wydziałem Matematyki i Informatyki UŁ. Część wykładów dla studentów tego wydziału jest prowadzona przez specjalistów z firmy ABB Polska. Najlepsi studenci z przedmiotów realizowanych przez specjalistów firmy mają możliwość uczestnictwa w praktykach organizowanych przez ABB Polska, jak również znaleźć tam zatrudnienie.

Przekazane laptopy znajdą się na wyposażeniu pracowni dydaktycznej Wydziału Matematyki i Informatyki, w której prowadzone są zajęcia przez pracowników ABB. Sala dydaktyczna, w razie potrzeby, będzie również udostępniana firmie ABB na zajęcia własne, np. na kursy i szkolenia. Jest ona uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Podejmuje wiele różnorodnych przedsięwzięć biznesowych, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie kontynenty świata. Działając w blisko stu krajach zatrudniając ponad 130 tys. osób. W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad trzystu specjalistów z branży IT.