Czym skorupka za młodu nasiąknie…

07-06-2017

W auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej zakończyły się 23 kwietnia zajęcia kolejnej, siódmej już edycji Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Najmłodsi studenci wysłuchali ostatniego w tym roku akademickim wykładu nt. U Królowej Śniegu i Lodu – lodowce i lądolody , który wygłosiła dr Elżbieta Papińska z Wydziału Nauk Geograficznych. Później otrzymali dyplomy za ukończenie roku akademickiego , które podpisywał prof. Antoni Różalski, rektor UŁ.

Kolejny dyplom ukończenia Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci podpisuje prof. Antoni Różalski, rektor UŁ

Fot. Maciej Andrzejewski

Opiekunowie dzieci w tym samym czasie wysłuchali wykładu dr Lidii Janiszewskiej z Wydziału Nauk o Wychowaniu nt. Czym skorupka za młodu nasiąknie...” – czyli co naprawdę wynosimy z własnego dzieciństwa .

W zakończonej właśnie edycji uniwersytetu dla najmłodszych studentów, podobnie jak w poprzednich, uczestniczyło ponad pięciuset dzieci. Wzięły one udział w około siedemdziesięciu zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich i członków studenckich kół naukowych UŁ oraz partnerów – Teatru Pinokio w Łodzi oraz łódzkiego Planetarium EC1. W tym roku dzieci odkrywały, m.in., świat mikroorganizmów pod mikroskopem, rozwiązywały zagadkę kryminalną niczym Sherlock Holmes, wykonywały doświadczenia w laboratorium chemicznym.

x x x

Z najmłodszymi studentami UŁ, tuż po uroczystości zakończenia roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Łódzkim dla Dzieci, rozmawiają reporterzy lokalnych mediów

Fot. Maciej Andrzejewski

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci to bezpłatny projekt adresowany do dziewcząt i chłopców w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Program zajęć składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci, wzorowanych na zajęciach akademickich. Podczas spotkań mali „studenci” poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Każdorazowa edycja uczelni dla najmłodszych przewiduje także serię wykładów z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych, adresowanych do ich rodziców. Dzięki temu projektowi dzieci spędzają wolny czas w ciekawy i inspirujący sposób, mając możliwość "studiowania" na uczelni wyższej.