Przygotowuje najlepiej do egzaminów końcowych

29-11-2017

Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, podlegającą Ministerstwu Edukacji Narodowej, w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata odnotowano największy w Łodzi przyrost wiedzy u uczniów tej szkoły. Oznacza to, że przygotowuje ona najlepiej do egzaminów końcowych.

Uniwersyteckie liceum wyprzedziło kolejno: LO Politechniki Łódzkiej, XII i I LO. Łączny wynik punktów, jaki udało się osiągnąć w kategoriach humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej wynosi 7,2. Tylko trzem łódzkim szkołom udało się osiągnąć w tym rankingu poziom siedem lub wyższy.

Siedziba Publicznego Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Fot. PLO UŁ

Metoda zastosowana w badaniu jest jednym z dwóch podstawowych sposobów określania wydajności nauczania w polskich szkołach. Polega na porównaniu wyników egzaminacyjnych uczniów na wejściu z tymi na wyjściu , czyli na egzaminach końcowych.

O powyższym 25 października poinformował Dziennik Łódzki.

x x x

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego działa od roku. 2009. Kształci i wychowuje obecnie ponad trzystu uczniów, w dwunastu oddziałach przygotowujących do podjęcia studiów zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami każdego ucznia. W ofercie edukacyjnej znajdują się 26-osobowe klasy: nauk humanistycznych, nauk społecznych (elementy pracy metodą projektów), nauk ścisłych oraz chemii i nauk o życiu (powołana we współpracy z Uniwersytetem Medycznym).

C.P.