Zdać maturę i wybrać uczelnię

29-11-2017

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zapełnił się 25-26 września tłumami maturzystów, którzy pragnęli dowiedzieć się więcej o interesujących ich kierunkach studiów. Salon Maturzystów Perspektywy 2017 zgromadził uczniów ze szkół całego regionu łódzkiego.

Cykl ogólnych spotkań informacyjnych, prezentacji, indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi, z trenerami kariery podczas salonu pomyślano tak, aby młodzi ludzie mogli uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania: Jak przygotować się do matury, aby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Gospodarzem tegorocznego salonu był Uniwersytet Łódzki, reprezentowany przez prof. Sławomira Cieślaka, prorektora UŁ ds. kształcenia. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta i regionu.

Mnóstwo młodych ludzi odwiedziło tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2017 w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Fot. Maciej Andrzejewski

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi przygotowała dla gości salonu specjalne prezentacje na temat egzaminu maturalnego w przyszłym roku z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie .

Na spotkanie z maturzystami Łódzkiego, nie licząc reprezentantów szkół wyższych Łodzi, przybyli przedstawiciele blisko trzydziestu uczelni Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Wałbrzycha.

x x x

Stoisko Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

Fot. Maciej Andrzejewski

Łódzki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się szesnaście salonów w największych ośrodkach akademickich kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tys. młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi . Salon w Łodzi odwiedziło w ubiegłym roku ponad dziewięć tysięcy maturzystów. Szacuje się, że w tym roku było podobnie.