Sieć Mobilnych Ambasadorów Uniwersytetu Łódzkiego

21-05-2015

Uczelnia nasza przygotowała i zorganizowała SmartUni – Sieć Mobilnych Ambasadorów Uniwersytetu Łódzkiego, najnowocześniejszą aplikację dla studentów zagranicznych w Polsce.

Studentom zagranicznym UŁ została zaprezentowana aplikacja mobilna, której głównym zadaniem jest ułatwienie ich funkcjonowania na uczelni. Aplikacja dostępna jest w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim.

Z udziałem prof. Zofii Wysokińskiej, prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą projekt zainaugurowany został  27 kwietnia w Auli Czerwonej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu łódzkiego.

SmartUni jest nowoczesnym, interaktywnym przewodnikiem ułatwiającym zdobywanie informacji o uniwersytecie, wzbogaconym o informacje z życia studenckiego i wiadomości o mieście. Jest to jedyna tego typu aplikacja na polskich uczelniach.

Aplikacja współfinansowana jest ze środków unijnych z Europejskiego  Funduszu Społecznego. Uniwersytet Łódzki w październiku minionego roku zajął  trzecie miejsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najbardziej innowacyjny pomysł na promowanie uczelni wśród zagranicznych kandydatów na studia.

Osoby zainteresowane aplikacją mogą ją pobierać pod adresem: smart.uni.lodz.pl