Zwycięzcy polskich finałów Imagine Cup

18-05-2015

Troje studentów informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz absolwent tego wydziału, obecnie słuchacz Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, wygrało tegoroczne polskie finały konkursu Imagine Cup firmy Microsoft w kategorii GRY.

Członkowie zespołu Serious English Name: Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz KraśniewskiPiotr Rachubiński z UŁ stworzyli projekt Bandbarian i okazali się najlepsi spośród wszystkich polskich drużyn. Oczekują oni teraz na półfinały światowe, a jeśli je wygrają wówczas zmierzą się z najlepszymi zespołami na finałach światowych Imagin Cup w Seatle.

Bandbarian jest grą mającą pomóc w rozwiązaniu  problemu braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży. Projekt stanowi także rozwiązanie kwestii negatywnego wpływu technologii na życie człowieka we współczesnym świecie. Obecnie wielu młodych ludzi nie dba o swoją kondycję fizyczną, co może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością lub chorobami układu krążenia.

Gra adresowana jest głównie do osób w wieku trzynaście-dwadzieścia jeden lat, dla których przedstawianie postępów ich aktywności fizycznej na wykresach i diagramach nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące. Z opinii zebranych na poszczególnych etapach konkursu wiadomo też, iż problem ten dotyka również osoby z pozostałych grup wiekowych.

Na zwycięzców Imagine Cup 2015 czekają: prywatna audiencja u Billa Gatesa, uczestnictwo w największych konferencjach deweloperskich oraz  nagrody pieniężne w wysokości pięćdziesiąt tysięcy dolarów amerykańskich. Ponadto przewidziano też nagrody dodatkowe – kilkadziesiąt tysięcy dolarów na promocję w social media.

Dodajmy, iż Imagine Cup jest największym  konkursem technologicznym dla studentów. Stanowi też realną szansę na realizację własnych pomysłów na biznes. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie finałów krajowych.