Ze świata na studia do Łodzi

04-03-2016

O urokach studiowania w Łodzi, wysokiej jakości nauczania na Uniwersytecie Łódzkim i międzynarodowej atmosferze na tej uczelni opowiadali zgierskim gimnazjalistom studenci – obcokrajowcy: Leyla Jafarova, Ömer Ҫağlar Bilen i Tawanda Chiqoore.

Zagraniczni studenci podczas spotkania ze zgierskimi gimnazjalistami

Fot. Maciej Andrzejewski

Podczas spotkania uczniowie nie tylko mogli bliżej zapoznać się z atrakcyjnymi kierunkami studiów na Uniwersytecie Łódzkim, ale także przekonać się o stale rosnącej liczbie słuchaczy UŁ, wywodzących się z wielu państw świata.

Zagraniczni studenci opowiadali o krajach, z których pochodzą, a także wracali wspomnieniami do ojczystych tradycji, za którymi tęsknią. Przekonywali również do wielu zalet mieszkania w Łodzi: europejskości tego miasta, zróżnicowanego polskiego klimatu, coraz czystego powietrza, możliwości studiowania w języku angielskim oraz wysokiego standardu wyposażenia domów akademickich.