Rozwiń skrzydła wsparty przez mentora

02-12-2016

Wraz z początkiem tego roku akademickiego ruszył IV edycji projektu MENTORING – Absolwent VIP UŁ. Projekt adresowany jest do najzdolniejszych studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego, których celem jest rozwój osobisty i zawodowy, dostosowany do oczekiwań współczesnego rynku pracy.

Wybitni absolwenci uniwersytetu pełniący rolę mentorów, ekspertów dzielących się wiedzą i doświadczeniem, wspierają studentów w znajdywaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji oraz wskazują najnowsze trendy i kierunki rozwoju. Różnorodność osobowości oraz szeroki zakres kompetencji mentorów sprawia, że młodzi ludzie otrzymują wiedzę oraz umiejętności w wielu płaszczyznach. Role mentorów przyjęły osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce. To jedna z metod nauki, polegająca na partnerskiej relacji między mentorem a uczniem, np. studentem i pracownikiem. Jej celem jest rozwinięcie potencjału ucznia i przygotowanie go do czekających wyzwań. Ma wspierać rozwój zawodowy i osobisty wybitnych studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Mentorami obecnej edycji projektu są: Przemysław Andrzejak , prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA; Mariola Belina-Prażmowska , wiceprezes Zarządu ds. rozwoju i relacji inwestorskich, Pelion SA; Krystian Bestry , Chief Executive Officer, ADAPTIVE Solutions & Advisory Group; Joanna Berlińska , dyrektor generalny Lightscape Sp. z o.o.; Michał Bielawski , członek Zarządu ADAPTIVE Solutions & Advisory Group; Małgorzata Brzezińska , konsul honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Łodzi; Jolanta Chełmińska , doradca marszałka województwa łódzkiego ds. współpracy z samorządami; Malwina Choińska, dyrektor Działu Audytu Deloitte Polska; Marek Cieślak , prezes Zarządu Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o.; Bartłomiej Cyganek , HR Director HPRL, FAB, AFEA Amcor Rentsch Polska; Krzysztof Dudek , dyrektor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi; Anna Fornalczyk , Comper sp.j. Fornalczyk i Wspólnicy; Jacek Grudzień , dziennikarz, publicysta, dyrektor TVP Łódź (2012-2016); Bartłomiej Jaros , kierownik zespołu, Nordea Operations Centre w Łodzi; Iwona Jasińska HR – Manager Albéa Poland Sp. z o.o.; Ryszard Jędrzejczak , prezes Zarządu Exalo Drilling SA w latach 2014–2016; Marcin Kaczmarek , Head of FX/MM Services Nordea SA; Wiesława Kuberska , prezes Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, Oddział w Łodzi; Dariusz Lis - Innovation Consultant and Managing Director, InnoMentors; Mikołaj Ługowski , dyrektor zarządzający Nordea Operations Centre Polska; Tomasz Łysek , prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi; Tomasz Maciejak, prezes Zarządu Business Support Solution SA, Tomasz Marchewa , prokurent Lek SA; Marcin Miller , Manager Accenture Sp. z o.o.; Małgorzata Niemczyk , siatkarka, mistrzyni Europy, poseł na Sejm RP; Małgorzata Pyziak-Szafnicka , sędzia Trybunału Konstytucyjnego; Michał Sopiński , prezes Zarządu MS POS Poland Sp. z o.o.; Aneta Stopczyk , kierownik zespołu, Nordea SA; Anna Maria Wesołowska , sędzia; Piotr Wesołowski , zastępca redaktora naczelnego łódzkiej redakcji Gazety Wyborczej ; Bożena Ziemniewicz , dyrektor generalny Centrum Edukacyjno-Egzaminacyjnego British Centre.